NFS SHIFT 2

More
9 years 1 month ago - 9 years 1 month ago #669 by Pawel W
Pawel W created the topic: NFS SHIFT 2
The game is getting positive feedback by major reviewers. Seems really promising if you want to have a break from the rFactor.

www.virtualr.net/need-for-speed-shift-2-unleased-review/

I am thinking of buying this title, perhaps any people here had a go already?

****************

Giera wydaje się być obiecująca, zbiera złe... i bardzo dobre komentsy.. ale te złe to są zazwyczaj takie - nie da się grać na padzie.. to wiadomo o co chodzi.

MOże w końcu jakiś półsymulator dla nas?? Skłaniam się ku kupieniu tego...

Pretty good review. I don't agree with you on the physics. I think Shift2 has the best tire physics to date. And the rest gives an excellent and convincing drive. I wouldn't expect a hardcore Sim racer to admit a wide market Sim has better physics then ones that cost thousands of dollars. Sorry!
I have completed 35% of the career, including one race in FIAGT3. I didn't even notice or think their was a problem with the collision physics! Maybe you are too used to NKpro, which are terrible?
But I do agree the setting up of the wheel is problematic. It took me hours of back and forth between driving and setup menu and Logitect Profiler settings. And that is the problem. With so many changes to get in balance, and having to leave the game or the driving mode. To make small tweaks. Is labor intensive. But I have achieved very good results for my G25!
Finally, racing the 427 Cobra with unmodified physics and upgrades was the best Sim racing experience of my 15+ yrs. I can say the same about the other cars. And finally their was NO problem with the mid-engine cars, as some others reported. They drive just like the real deal.


i inny zachecający cytat

Ta gra to jedno wielkie nieporozumienie. Jedynka była zajebista ten syf łapie się na 2/10. Gra wyliczyła mi poziom łatwy z normalnym trybem prowadzenia czyli bez asysty skręcania tylko asysta hamowania i kurwa zaciąłem się na 7. rajdzie w trzecich zawodach. Nie mogę go przejść. Poziom trudności jest tak wyśrubowany, że na klawie nie da się w to grać. Model jazdy jest bardzo słaby jak uda mi się wypaść na prowadzenie zaraz mi się buja samochód, tracę kontrolę nad pojazdem i wjeżdżam na trawę. Wtedy od razu bierze mnie z 3 zawodników i odsadza na taki dystans, że nawet przejechania poprawnie odcinka nie umożliwia mi wygraną. Gra jest za trudna no mam poziom łatwy i nie mogę przejść rajdu WTF. W Dircie 2 na "cosualu" było w sam raz ale dało się spokojnie wygrać bez stresu gdzie tutaj pikawa na wysokie obroty, że najmniejszy błąd i żegnam podium. Jak można było tak spierdolić prawie genialną grę. Nie wiem jak Drifty tutaj bo w jedynce w ogóle mi nie szły znaczy szły ale bardzo opornie. Kilka tego rodzaju eventów po prostu nie przeszedłem.

Moja kierownica nie jest wspierana przez grę, ale wszystko da się poustawiać:) Na tych ustawieniach co są dla "Kierownica niestandardowa" też miałem martwą strefę przy neutralnym położeniu. Zmieniłem na ustawienia dla G27 i było już dobrze, ale G27 ma 900* obrotu, moja tylko 180:) Wybrałem więc ustawienia dla MOMO i jest elegancko:) Dodatkowo przechodząc w bok klawiszami U i I też macie dodatkowe opcje, bo chyba pare osób tego nie widziało. Można tez fajnie dostosować samochód tuningując go. Kąt skrętu, aerodynamikę itd.
Można miło wypocząć po np. rFactorze:)

Last Edit: 9 years 1 month ago by Pawel W.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.104 seconds
Powered by Kunena Forum