Auto Clutch

More
9 years 3 months ago - 9 years 3 months ago #38 by daRecki
daRecki created the topic: Auto Clutch
Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu, ale wydaje mi się najodpowiedniejsze.

Chciałbym poruszyć sprawę włączonego AC.
W moim odczuciu błędnym jest przyjmowanie włączonego AC, szczególnie w ligach jakie startują z początkiem ligi Simracers, czyli oldskulowych f179 i historic.
Wóz z wł.AC jest mniej narowisty łatwiej go okiełznać mimo to jest słabszy do wyczucia, zarówno w dohamowaniach jak i czuciu w zakręcie czy wyjściach.Dzięki wył. AC czujesz połączenie z nawierzchnią, inaczej odczuwasz popuszczenie gazu czy wyjście z zakrętu.
Bardzo łatwo wyczuć, że wył Ac nie powoduje tylko gaśnięcia wozu, ale wpływa na ogólne jego zachowanie.Przykładem jest np. zmniejszenie podsterowności przy wył AC w średnich łukach.Przykłady można mnożyć, a najlepiej są widoczne podczas samej jazdy.Również wł i wył AC objawia się w różnicach osiąganych czasów.
Last Edit: 9 years 3 months ago by daRecki.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
9 years 3 months ago #39 by Marek Archipow [Fireball]
Marek Archipow [Fireball] replied the topic: O:Auto Clutch
Zgadza się, ale to, czy będzie włączone AC czy też nie, będzie wynikiem dyskusji i preferencji większości kierowców. Na razie gramy z AC, właśnie ze względu na łatwiejsze prowadzenie wozu i zrównanie szans kierowców dysponującymi różnymi kierownicami. Jak wiemy, G25 ma 3 pedały, większość kier ma 2.

Mówiłeś Darecki o tym, że można używać sprzęgła w przycisku. Nie wiem jednak jak to uskutecznić, ponieważ jeśli np. jadę na 5 biegu i nacisnę przycisk sprzęgła, następnym biegiem do góry, który wybiorę - będzie bieg 1. Na pewno można tak jeździć z H-shifterem, ja jednak mam sekwencyjną skrzynię biegów.

Chyba się zgodzisz, że przy wyborze grania z AC przewagę będą mieli kierowcy z 3 pedałami pod nogą.

Jeśli się mylę, poprawcie.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
9 years 3 months ago - 9 years 3 months ago #42 by daRecki
daRecki replied the topic: O:Auto Clutch
Sprzęgła używa się tylko w wypadku zgaśniecia wozu do odpalenia.Ja nie używam AC i jeżdzę na sekwencyjnej skrzyni biegów bez używania sprzegła, bo zmiana biegów na h shifterze jest po prostu mniej opłacalana czasowo, chyba że dla własnej przyjemności.Także według mnie nikt nie jest poszkodowany.
Last Edit: 9 years 3 months ago by daRecki.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
8 years 3 months ago #635 by Pawel W
Pawel W replied the topic: O:Auto Clutch
A ja tam w poszukiwaniu czasu na Zolder próbowałem już chyba prawie wszystkiego, i włączenie i wyłączenie AC ostatecznie g... daje. Przejade się jeszcze raz ale na razie mam je włączone, bo nie mogę sobie wyrobić nawyku żeby wciskać sprzęgło żeby silnik nie zgasł... a ponadto.... w swojej g25 hamuje sprzęgłem bo hamulec jest za twardy...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.086 seconds
Powered by Kunena Forum